Nasze marki

Kuretake – wysokiej jakości tusze, atramenty i pisaki do kaligrafii

Różnorodność produktów Kuretake

W ofercie Kuretake znajdziemy nie tylko tusze, ale także flamastry, brush peny, cienkopisy, pędzle, a nawet farby. Jak widać asortyment marki jest zróżnicowany, jednak wszystkie produkty Kuretake cechują się japońską precyzją wykonania, dzięki czemu z pewnością spełnią oczekiwania hobbystów oraz profesjonalistów.

Historia i filozofia marki Kuretake

Kuretake to marka założona przez Narakichi Watatani w 1902 roku w Japonii. Początkowo firma nosiła nazwę Watatani Shokai zajmowała się produkcją atramentu w sztyfcie – nazywanym “sumi”, a także pędzli. W 1958 roku firma na rynek wypuściła płynny atrament sumi pod nazwą Bokuteki.

Z czasem rozwinęła się w markę wysokiej jakości narzędzi artystycznych do sztuk pięknych, ilustracji, projektowania graficznego, rękodzieła papierniczego, scrapbookingu i znakowania.

Marka Kuretake reprezentuje styl życia związany ze sztuką i rzemiosłem za pomocą kolorów i kształtów. Kolor czarny reprezentuje tradycję, a żółty i fioletowy reprezentują innowację wśród pędzli, długopisów i farb, aby wspierać artystyczny styl życia klientów. Kształty koła, kwadratu i trójkąta reprezentują tworzenie sztuki i rzemiosła.

Tusze i atramenty Kuretake

Rodzaje tuszy i atramentów Kuretake i ich zastosowania

Tusze Kuretake, tak jak pozostałe produkty tej marki cechują się najwyższą jakością. W ofercie znajdziemy kilka różnych rodzajów tuszy oraz atramentu, które dedykowane są różnym zastosowaniom. Poniżej przedstawimy najpopularniejsze z nich.

Kuretake Kurecolor Ink

Kuretake Kurecolor Ink to tusze dedykowane do uzupełniania markerów Kuretake Kurecolor Twin. Jednak z powodzeniem ten rodzaj tuszy można wykorzystywać do różnych technik zdobniczych. Powstają one na bazie alkoholu, dzięki czemu kolory cechują się intensywnością i trwałością. Jedna buteleczka tuszu do markerów Kurecolor jest w stanie sześciokrotnie uzupełnić pusty pisak.

Atrament Kuretake Meiji No Iro

Seria atramentów Kuretake Meiji No Iro zainspirowana została popularnymi kolorami z epoki Meiji w Japoni. Kolekcja stworzona zostałaby uczcić 120 rocznicę istnienia firmy Kuretake. Każdy kolor ma historie wywodząca się z tej epoki. Era Meiji to epoka w historii Japonii, która trwała od 1868 do 1912 roku. W ofercie marki Kuretake wyróżnić możemy następujące kolory:

  • Atrament Meiji No Iro Ebicha – w epoce Meiji fiolet uważany był za szlachetny kolor używany przez arystokrację. W związku z tym zamiast tradycyjnego fioletu, ludzie do tworzenia wykorzystywali właśnie kolor Ebicha (w niedługim czasie Ebicha stała się popularnym kolorem Hakama – japońskich tradycyjnych spodni, przeznaczonych dla studentek)
  • Atrament Meiji No Iro Araishu – jasny cynobrowy kolor, który wygląda na lekko sprany.
  • Atrament Meiji No Iro Shimbashi – jasny, niebiesko – zielony kolor popularny był wśród gejsz. Kolor ten narodził się w późnej epoce Meiji w związku z powstaniem barwników chemicznych. Shimbashi, to nazwa miejsca znajdującego się w Tokio.
  • Atrament Meiji No Iro Kuroganeiro – stał się popularnu w połowie ery Meiji do ery Taisho. Charakteryzuje się ciemnym, matowym niebiesko – zielonym kolorem. Często używany był jako kolor faruchów sklepowych.
  • Atrament Meiji No Iro Kujakuryoku – jasny niebiesko – zielony kolor nawiązywał do pawich piór. Pawie były kochane w Japonii od czasów starożytnych i mówi się, że uznanie wśród ludzi wzrosło w okresie Edo.
  • Atrament Meiji No Iro Shikon – Era Meiji często nazywana jest erą fioletu, ponieważ purpur i jasny fiolet był często wykorzystywane w produkcji odzieży damskiej. Fioletowy jest jednym z najmodniejszych kolorów od czasów Meiji.

Wszystkie atramenty z kolekcji Meiji No Iro powstają na bazie wody. Szklane kałamarze prezentują się niezwykle stylowo. Szeroki otwór w buteleczce umożliwia bezproblemowe nabieranie atramentu, który jest bezpieczny dla piór wiecznych.

Pisaki Kuretake: przegląd i porównanie

Szeroka gama artykułów marki Kuretake obejmuje między innymi wysokiej jakości japońskie pisaki art – czyli artystyczne. Wśród nich wymienić możemy flamastry Zig Kuretake Kurecolor, flamastry Twin Zig Kuretake, flamastry Kuretake Zig Clean Color Real Brush, a także inne cienkopisy Kuretake.

Pisaki Zig Kuretake Kurecolor

Pisaki Kurecolor Twin to wysokiej jakości markery dedykowane do rysowania Mangi i komiksów. Wyposażone zostały one w permanentny, barwiony tusz na bazie alkoholu. Co ważne, nie zawiera on dodatku szkodliwej substancji jaką jest ksylen. Te dwustronne japońskie pisaki posiadają dwie końcówki, które umożliwiają osiąganie zupełnie różnych efektów.

Z jednej strony znajduje się cienka, okrągła końcówka dedykowana do tworzenia precyzyjnych linii, natomiast z drugiej znajdziemy końcówkę w kształcie pędzelka. Umożliwia ona szybkie pokrywanie dużych powierzchni kolorem, tworzenie przejść tonalnych, a także kreślenie linii o zróżnicowanej grubości. Real Brush Zig Kuretake gwarantują trwałość i niebywałe nasycenie kolorów. Szeroka gama kolorystyczna obejmuje, aż 135 kolorów, w jakich dostępne są pisaki Kurecolor Twin.

Zig Kuretake Bimoji: japoński flamaster dla artystów

Zig Kuretake Bimoji to kolekcja pisaków pędzelkowych, które swoją budową nawiązują do tradycyjnych japońskich pędzli do kaligrafii. Kuretake Bimoji Fude Pen wyposażone zostały w trwałe i elastyczne końcówki, które umożliwiają zarówno precyzyjne pociągnięcia, jak i również tworzenie grubszych linii, które są charakterystyczne dla sztuki pięknego pisania.

Szerokość kreślonej linii zależna jest od siły nacisku na pisak pędzelkowy Kuretake Bimoji. Flamastry Real Brush wypełnione zostały w czarny, trwały tusz.

Ergonomiczna budowa Bimoji Fude Pen pozwala na komfortowe użytkowanie bez nadmiernego obciążania dłoni, nawet podczas wielogodzinnej pracy. W ofercie znajdziemy 5 pisaków Kuretake o różnych stopniach miękkości pędzelka:

Pisaki Clean Color Dot: kreatywność bez granic

Kuretake Zig Clean Color to kolekcja innowacyjnych pisaków. Posiadają one wysokiej jakości tusz na bazie wody, który jest bezwonny. Nie zawiera w sobie szkodliwych substancji, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla fotografii. Tusz jest również wysoce odporny na niekorzystne działanie światła.

Pisaki Clean Color Dot zachwycają niezwykłą intensywnością kolorów, a także wszechstronnym zastosowaniem. Z jednej strony znajduje się cienka końcówka, która umożliwia kreślenie cienkich, precyzyjnych linii. Natomiast z drugiej strony pisaka znajdziemy okrągłą końcówkę idealną do kropkowania. Wielkość kropki zależna jest od siły nacisku.

Flamastry z tej kolekcji doskonale sprawdzą się w tworzeniu ilustracji, letteringu, kaligrafii, a także  w wielu innych technikach.

Zestaw pustych pisaków do napełnienia marki Kueratake

W ofercie marki Kuretake znajdziemy również puste pisaki do samodzielnego napełnienia. Będą one idealnym wyborem do kaligrafii oraz rysunku. Pojemniki możemy napełnić tuszem wodnym lub atramentem w wybranym przez nas kolorze. Jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Po wyczerpaniu tuszu wystarczy ponownie napełnić pojemnik, bez potrzeby ponownego zakupu nowego markera.

Transparentna obudowa pisaków oraz dołączona do zestawu naklejka do samodzielnego zabarwienia, umożliwiają w razie potrzeby szybką identyfikację poszukiwanych kolorów. Napełnienie pisaków jest niezwykle szybkie i łatwe, wystarczy włożyć wkład do słoiczka z tuszem lub atramentem i poczekać, aż w pełni nasiąknie. Następnie ręczniczkiem papierowym należy wytrzeć zewnętrzną stronę wkładu, po czym umieścić go wewnątrz obudowy. Kolejnym etapem jest wsunięcie zatyczki i dociśniecie jej tak, aby szczelnie zamknęła pisak.

Podsumowanie

Wszystkie artykuły marki Kuretake zaprojektowane zostały z myślą o wymagających artystach. Doskonale sprawdzą się one wielu technikach zdobniczych. Można je wykorzystywać zarówno do sztuki pięknego pisania, scrapbookingu, letteringu. W zastosowaniu produktów Kuretake ogranicza nas jedynie wyobraźnia, dlatego też warto próbować nowych technik, tym samym rozwijając swoja kreatywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *