Malowanie, Rysowanie

Markery Pilot Pintor – rysuj i ozdabiaj

Markery Pilot Pintor

Pilot Pintor to kolekcja markerów artystycznych, które pozwolą Ci uwolnić wyobraźnię. Z ich pomocą zrealizujesz wszystkie swoje pomysły. Markery te są doskonałe zarówno do pisania, rysowania, kolorowania, dekorowania, jak i również kaligrafii.

Historia marki Pilot

Historia marki Pilot sięga 1918 roku, kiedy to w Japonii pojawiło się pierwsze pióro tejże właśnie firmy. W tym czasie kraj kwitnącej wiśni otwierał się na zachodnie wpływy i importował europejskie technologie. Wiązało się to z koniecznością zawierania licznych kontraktów i umów handlowych. Ideogramy którymi posługiwali się wtedy Japończycy nie były dostosowane do handlowych wymogów, dlatego w szybkim czasie musiały one zostać uproszczone.

W związku z zaistniałą sytuacją w Kraju Wschodzącego Słońca powstało wiele fabryk piór. Założyciel jednej z fabryk, Ryosuke Namiki, zachwycił się pomysłowością tych przyborów do pisania – nazywanych wtedy „tysiącletnimi pędzlami”, ze względu na nieprzerwany przepływ atramentu ze zbiorniczka- jednocześnie zauważał również ich niedoskonałość. Wykorzystując swoją wiedzę oraz umiejętności stworzył on prototyp pióra. Zastosował w nim innowacyjny system przepływu atramentu. Jakiś czas później podpisał ze swoim kolegą Masao Wada umowę, w wyniku czego powstała firma o nazwie Namiki Manufacturing Company. Zajmowała się ona produkcją piór o wysokiej jakości. Pasją obydwu mężczyzn było morze, dlatego też na nazwę marki swoich piór wybrali słowo Pilot – nawiązujące do kapitana statku.

W 1938 roku firma przekształciła się w Pilot Pen Co Ltd, a w 1989 roku w Pilot Corporation. Za współczesna nazwą marki kryją się lata kreatywnej pracy, pomysłowości i innowacyjności. To one pozwoliły firmie Pilot zająć jedną z wiodących pozycji w światowej technologii przyborów do pisania. Słuchając swoich klientów i prowadząc badania Pilot jest w stanie kreować nowe standardy, które uwielbiają ludzie na całym świecie. Aktualnie w swojej ofercie marka Pilot ma osiem różnych kolekcji.

Markery Pintor

Markery pilot Pintor - paleta kolorów

Jedną z nich jest kolekcja Pintor, która swój początek miała w maju w 2019 roku. Stworzona została z myślą o wyrażaniu kreatywności. Markery Pilot Pintor dedykowane są wszystkim kreatywnym zajęciom rekreacyjnym, majsterkowiczom, a także artystom i hobbystom, amatorom i profesjonalistom. Z ich pomocą każdy może uwolnić swoją wyobraźnię i odkryć w sobie talent.

Spośród wielu dostępnych na rynku modeli markerów, te marki Pilot Pintor wyróżniają się tuszem na bazie wody, który bogaty jest w pigmenty. Sprawia to, że markery posiadają doskonałą moc krycia, będąc jednocześnie bezpiecznymi również dla dzieci. Pokrywają każdą powierzchnię, nawet tą najciemniejszą. Warto jednak wiedzieć, że trwałość krycia uzależniona jest od właściwości powierzchni malowanej. Na porowatych, takich jak np.: drewno, papier, tektura, tkaniny odzieżowe lub kamień tusz jest trwały. Z powierzchni nieporowatych typu: plastik, szkło, metal, tablice kredowe, tusz można usunąć z pomocą wilgotnej ściereczki i płynu do mycia naczyń.

Po jakich powierzchniach można kolorować markerami Pintor?

Powierzchnie po których z powodzeniem można kolorować markerami Pilot Pintor to:

  • Papier, karton, kalka techniczna, paper-mâché – nakładać cienką warstwę, by uniknąć zniszczenia papieru
  • Plastik – by wydobyć głębię koloru markera, zalecane jest nałożenie dwóch warstw
  • Drewno – przed malowaniem, najlepiej oszlifować powierzchnię. W zależności od oczekiwanego efektu wystarczy jedna lub dwie warstwy.
  • Szkło– by wydobyć głębię koloru markera, zalecane jest nałożenie dwóch warstw
  • Skóra – by wydobyć głębię koloru markera, zalecane jest nałożenie dwóch warstw
  • Tablice kredowe
  • Terakota, glina – by wydobyć głębię koloru markera, zalecane jest nałożenie dwóch warstw
  • Kamienie – zastosuj jedną lub dwie warstwy, aby uzyskać żywe kolory i doskonałe krycie.
  • Metal – by wydobyć głębię koloru markera, zalecane jest nałożenie dwóch warstw
  • Tkaniny – wystarczy jedna warstwa tuszu – łatwo się rozleje i rozprzestrzeni po włóknach tkaniny
  • Porcelana, ceramika
  • Świece
  • Styropian – pojedyncza warstwa pozwoli zachować fakturę tworzywa, dwie w pełni ją pokryją.

Prace wykonane na powierzchni drewnianej, metalowej lub plastikowej warto dodatkowo zabezpieczyć uniwersalnym lakierem na bazie wody. Tkaniny ozdobione za pomocą markerów Pintor należy zaprasować w żelazkiem w niskiej temperaturze – bez użycia pary. Malowana część powinna być zawsze prasowana przez dodatkowa tkaninę, po to aby uniknąć przeniesienia tuszu na żelazko. Ozdobione szkło, ceramika czy też porcelana po udekorowaniu powinna zostać utrwalona w piekarniku w temperaturze około 160°C przez 50 minut.

Jakie końcówki posiadają markery Pilot Pintor?

Markery Pilot Pintor - rodzaje końcówek

Markery Pilot Pintor występują w czterech wariantach szerokości:

  • Extra Fine, posiadają oznaczenie EF – bardzo cienkie. Końcówki są okrągłe o szerokości 2.30 mm, natomiast szerokości linii pisania wynosi 0.7 mm.
  • Fine, posiadają oznaczenie F – cienkie. Końcówki są okrągłe o szerokości 2.90 mm, a szerokość linii pisania wynosi 1 mm.
  • Medium, posiadają oznaczenie M – średnie. Końcówki są o szerokości 4.5 mm, a szerokość linii pisania wynosi 1.40 mm.
  • Broad, posiadają oznaczenie B – szerokie. Końcówki w kształcie o szerokości 8 mm, natomiast szerokość linii pisania również wynosi 8 mm.

Końcówki markerów Pintor wyprodukowane zostały z włókna akrylowego, dzięki czemu są niezwykle mocne i wytrzymałe.

Jakie kolory mają markery Pilot Pintor?

Szeroka gama kolorystyczna obejmuje 24 kolory, w tym:

  • 12 standardowych – czarny, czerwony, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy, brązowy, fioletowy, różowy, niebieski, zielony, biały
  • 6 metalicznych – różowy, fioletowy, zielony, niebieski, złoty, srebrny
  • 6 pastelowych – różowy, fioletowy, pomarańczowy, żółty, niebieski, zielony

Zastosowanie markerów Pilot Pintor

Przykładowe zastosowanie markerów Pilot Pintor

Markery Pilot Pintor świetnie nadają się do rysowania, kolorowania, pisania. Sprawdzą się także w technice decopauge do precyzyjnego malowania konturów, uwypuklenia szczegółów serwetki lub do tworzenia napisów. W scrapbookingu i kaligrafii do tworzenia ornamentów i malowania dekorów. Oprócz wcześniejszych zastosowań markery idealnie nadają się do tworzenia ozdób na szkle np., na butelkach, słoikach czy nawet bombkach.

Pintor to kolekcja markerów stworzona do dekoracji wszelkiego rodzaju powierzchni. Począwszy od tych drewnianych, szklanych, plastikowych, skórzanych i wielu, wielu innych. W metodach jego wykorzystania ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Chcesz przyozdobić odzież, spersonalizować dodatki lub kartki okolicznościowe, udekorować naczynia lub meble? Z pomocą markerów Pilot Pintor zrealizujesz wszystkie swoje pomysły.

Przykładowe zastosowania markerów Pintor:

  • Opisywanie słoików z przetworami
  • Ozdabianie kamieni do gry – Wędrujące kamyki
  • Ozdabianie szkła i ceramiki
  • Oznaczanie materiałów i części w warsztacie
  • Podpisywanie zabawek, elementów wyposażenia osobistego
  • Ozdabianie ubrań i obuwia
  • Ozdabianie ramek na zdjęcia
  • Ozdabianie wszelkiego rodzaju pudełek

Jak przygotować markery Pilot Pintor do użycia?

Aby móc rozpocząć pracę z markerami Pintor koniecznie trzeba zastosować się do wskazówek producenta. W każdym markerze znajduje się kuleczka, która ma za zadanie wymieszać farbę, tak by wyrównać jej gęstość i ułatwić nasączanie końcówki. Tak więc przed każdym użyciem, należy wstrząsnąć markerem – producent zaleca powtórzenie wstrząsani około 20 razy.

Następnym krokiem jest zdjęcie skuwki i kilkukrotne dociskanie końcówki piszącej do twardej powierzchni. Bez obaw, końcówka na pewno nie zostanie w środku! Powtarzamy tą czynność do momentu uwolnienia tuszu i zabarwienia końcówki.

Markery przechowywane powinny być w pozycji poziomej lub w pozycji pionowej ze skierowaną ku górze skuwką.

Fabrycznie każdy marker dodatkowo został zabezpieczony folią.

Jakie zalety posiadają markery Pilot Pintor?

Markery Pilot Pintor posiadają wiele istotnych zalet, wśród nich wyróżnić możemy miedzy innymi:

  • Wytrzymały i nieprzezroczysty tusz
  • Szybkoschnący i nietoksyczny tusz
  • Szeroka gama kolorystyczna
  • Wysoka wydajność
  • Wszechstronność w użyciu
  • Kolory nie mieszają się po wyschnięciu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *